Kobieta w stroju do fitness

Siłownia dzisiaj to coś więcej niż tylko sala ze sprzętem do ćwiczeń. Siłownia przeszła w styl życia – to miejsce spotkań, a poniekąd trochę „wybieg” na pokazie mody. Oprócz rzeźbienia sylwetki czy trzymania formy liczy się także „stylówka” oraz ilość serduszek pod zdjęciem na Instagramie. Sprawdź z nami jaka panuje moda na siłowni i w klubach fitness – może znajdziesz coś dla siebie?

Moda w klubach fitness

Zaczniemy od pań, które szczególnie upodobały sobie kluby fitness. Co jest modne do noszenia w trakcie zumby albo ćwiczeń cardio? Wygoda jest oczywiście najważniejsza. Więc jeśli nie czujesz się komfortowo w kusych spodenkach i odkrywającej ramiona bokserce – postaw na coś luźnego. 

Przede wszystkim wybieraj odzież sportową dedykowaną do aktywności fizycznych. Bawełna w tym wypadku nie będzie dobrym rozwiązaniem – wchłania i zatrzymuje wilgoć, więc po 5 minutach wysiłku okolice pach i pachwin mogą „ociekać” nieestetycznymi plamami potu, który na dodatek może brzydko pachnieć. Stawiaj głównie na odzież sportową z materiałów syntetycznych. Lepiej jest wybrać ubrania dopasowane, gdyż mogą odprowadzać pot z ciała. 

Standardowy zestaw do klubu fitness to koszulka (t-shirt lub bokserka lub top ze wzmocnieniem biustu) oraz legginsy lub szorty.

Moda na siłowni

Teraz kolej na panów. Siłownia przestała być miejscem przeznaczonym tylko do ćwiczeń – możemy być obserwowani przez kolegów, lub koleżanki, dlatego chcemy pokazać swoje atuty. 

Panowie najczęściej decydują się na nieco luźne koszulki bokserki, które odkrywają ramiona, uwydatniając muskulaturę i prezentując tym samym mięśnie podczas wysiłku. Co ciekawe, w przypadku panów widok potu nie jest powodem do wstydu – wręcz podkreśla podejmowany wysiłek. Drugi wariant odzieży sportowej to dopasowana koszulka z materiałów syntetycznych, która uwydatnia muskulaturę i wyrzeźbioną budowę ciała. 

Dół najczęściej prezentujemy w formie luźnych spodenek, do kolan lub powyżej kolan. Ewentualnie decydujemy się na długie dresowe spodnie (jeśli pominęliśmy kilka razy „dzień nóg”).

Mężczyzna na siłowni w koszulce z długim rekawem i krótkich spodenkach
Mężczyzna na siłowni w koszulce z długim rekawem i krótkich spodenkach

Magia dodatków

Moda na siłowni to oczywiście rzecz kluczowa w przypadku wypadu na siłownię, ale równie istotne i dopełniające całości stylizacji są dodatki. Mowa tutaj o:

  • opaskach sportowych na rękę (świetnie wyglądają i do tego pozwalają odprowadzić z twarzy pot, gdy nie mamy ręcznika w zasięgu ręki),
  • smartwatchach – naszpikowane elektroniką, która mierzy tętno, liczy spalone kalorie i przebiegnięte na bieżni kilometry
  • bidonach – nawadnianie w trakcie wysiłku to podstawa!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj