Biegnąca kobieta

Jeśli szukasz aktywności fizycznej, którą możesz zacząć uprawiać praktycznie od razu, i nie chcesz marnować czasu na siłowni – zacznij biegać! Wystarczy 30 minut dziennie, aby Twój organizm w szybkim tempie mógł Ci się odwdzięczyć smuklejszą sylwetką i lepszym samopoczuciem. Sprawdź, jaką odzież do biegania wybrać i dlaczego.

Czym różni się odzież do biegania od zwykłych ubrań?

Bieganie jest aktywnością fizyczną – nie obejdzie się bez wysiłku i… potu. Przepocone ubrania w trakcie biegu z pewnością nie zapewniają dużego komfortu, a już na pewno nie sprzyjają Twojemu zdrowiu. Jeśli nie chcesz zakończyć biegu w łóżku z gorączką, przeziębieniem czy nawet grypą – warto zadbać o odpowiednią odzież do biegania. Co dokładnie oznacza „odpowiednią”?

Wybierając odzież przeznaczoną do biegania, unikaj bawełny. Materiał ten absorbuje i magazynuje wilgoć, czyli pot, przez co łatwo o wychłodzenie organizmu, złapanie kataru, a do tego Twoja koszulka zaczyna brzydko pachnieć. 

Lepiej zaopatrzyć się w odzież dedykowaną do biegania.

Jaką odzież do biegania wybrać i dlaczego?

Przede wszystkim, sięgaj po odzież wykonaną z materiałów syntetycznych, ponieważ pozwalają skórze oddychać, odprowadzają wilgoć i neutralizują zapach potu. Odzież do biegania ponadto jest wygodna i wytrzymała w porównaniu ze zwykłym bawełnianym t-shirtem.

Kluczowym elementem ubioru do biegania są buty. Lepiej zainwestować w dedykowane obuwie do biegania, które pozwoli uniknąć niechcianych kontuzji czy stłuczeń. Często wielu amatorów biegania szybko kończy przygodę z tym sportem właśnie ze względu na źle dobrane obuwie, które powoduje bolesne odciski.

Biegnący ludzie - buty do  biegania
Biegnący ludzie – buty do biegania

Jak się ubierać do biegania?

Odzież dobieramy do panujących warunków atmosferycznych i pory roku. Biegać możesz przez cały rok, o ile czujesz się na siłach. Wiadomo, że latem unikasz biegania w południe, w pełnym słońcu. Z kolei zimą rezygnujemy z biegu w trakcie zamieci śnieżnej lub gdy powietrze jest złej jakości.

Zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym ubieramy się na cebulkę, aby uniknąć wychłodzenia organizmu – tutaj pamiętamy też o czapce! Gdy za oknem mróz, warto zaopatrzyć się w komin, aby chronić gardło przed wdychaniem zimnego powietrza. Latem i zimą mogą okazać się również przydatne okulary przeciwsłoneczne, które dodatkowo ochronią oczy przed pyłkami czy owadami. 

To, czy zdecydujesz się na luźne ubranie do biegania, czy dopasowane zależy od Ciebie i Twojej wygody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj